АПОСТИЛЬ

Юридична компанія "Lion's Mark" надає послуги по завіренню офіційних документів шляхом проставлення штампу "Апостиль".

22.12.2003 р. для України набула чинності Гаазька Конвенція 1961 р., що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Офіційні документи, які будуть використовуватися на території держав-учасниць Конвенції, мають бути засвідчені спеціальним штампом "Apostille" (далі - Апостиль), проставленим компетентним органом держави, в якій був складений  документ. Відповідно до Конвенції, дотримання процедури проставлення Апостиля не може вимагатися державами-учасницями Конвенції, якщо існують угоди між двома або кількома державами, які відміняють чи спрощують дану процедуру або звільняють  сам документ від легалізації.

У зв'язку з набранням чинності для України Гаазької конвенції, зміни в порядку засвідчення документів сталися у відношеннях лише із тими державами, які є членами цієї Конвенції і з якими досі застосовувалася консульська легалізація.

Апостиль проставляється в місці документа, вільному від тексту, на його зворотному боці, або на окремому аркуші, який зшивається з документом. Особа, яка проставляє Апостиль, має засвідчити кількість скріплених аркушів підписом та печаткою. Для проставлення штампа Апостиль необхідно подавати оригінали документів, тільки в деяких випадках апостиль  проставляється на нотаріально засвідчених копіях.

Апостиль не ставиться на дипломатичні та консульські документи, а також на адміністративні документи, пов'язані з комерційними, фінансовими або митними операціями.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України "Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів" від 18.01.2003 № 61

Апостиль проставляється:

  1. Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України - на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;
  2. Міністерством юстиції України - на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, виписки з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, завірені нотаріусами, судові  рішення та довідки.
  3. Міністерством закордонних справ України - на всіх інших видах документів. Медичні довідки для виїжджаючих за кордон (форма 079 або 082) оформлюються в поліклініках за місцем реєстрації людини. На довідці має бути проставлена печатка з ідентифікаційним кодом поліклініки. Після цього на довідці проставляється печатка обласного або міського управління охорони здоров'я та печатка Міністерства охорони здоров'я і далі проставляється Апостиль.

Подвійний Апостиль

Відзначимо, що в певних випадках може знадобитися проставлення подвійного Апостиля. Це передбачає проставлення першого Апостиля на оригіналі або нотаріальній копії документа з подальшим проставленням Апостиля на нотаріально завіреному  перекладі даного документа.

Це подвійна процедура проставлення Апостилю, яку вимагають деякі країни - учасниці Гаазької Конвенції, зокрема Австрія, Бельгія, Великобританія, Італія, Нідерланди, Португалія, Франція, Швейцарія.

Наприклад, для вступу до вищих навчальних закладів Австрії для громадян України необхідно проставити Апостиль на документи про освіту. У зв'язку з цим на оригіналі атестата або диплома Міністерством освіти України проставляється перший Апостиль, після чого виконується переклад на німецьку мову, який засвідчується нотаріусом і далі документ подається для проставлення другого Апостилю Міністерством юстиції України.

У деяких випадках, в залежності від мети оформлення документів, після проставлення одного апостилю документи необхідно подавати в посольство тієї країни, на території якої ці документи будуть використовуватися, наприклад: Італія, Іспанія.


Дізнатись вартість
Top