ДОЗВІЛ ДАБК НА ПОЧАТОК БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ

Для того, щоб почати будівельні роботи, організація має тримати дозвіл на початок будівельних робіт в інспекції  Держархбудконтролю (ДАБК).

Юридична компанія "Lion's Mark" надає послуги з отримання дозволу на початок будівельних робіт в органах  Держархбудінспекції.

З метою отримання дозволу на початок робіт будівельної організації необхідно звернеться в Держархбудінспекцію. Дозвіл цієї  організації (дозвіл ДАБК) дає право на проведення нового будівництва, реставраційних, реконструкційних робіт, капітального  ремонту різних об'єктів. Також дозвіл ДАБК дає право на підключення до різних інженерних мереж та об'єктів. Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 12.06.2011 р. вніс суттєві зміни в процедуру оформлення дозвільної  документації на будівництво.

Для отримання дозволу на виконання будівельних робіт забудовник (замовник) повинен подати до інспекціїДержархбудконтролю такі документи:

  • заяву забудовника (замовника);
  • рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта  містобудування;
  • документ, що засвідчує право власності забудовника (замовника) чи право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою, на якій буде розміщено об'єкт містобудування;
  • комплексний висновок державної інвестиційної експертизи;
  • документи про призначення відповідальних виконавців робіт (прораба, осіб, які виконують технічний нагляд, авторський  нагляд);
  • затверджену в установленому порядку проектну документацію (будівельний генеральний план та паспорт фасаду в двох  примірниках, пояснювальна записка для реєстрації).

У разі проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення будинків, споруд та інших  об'єктів (без зміни цільового призначення об'єкта), забудовник (замовник), подає також копію документа, що посвідчує право  власності на будинок чи споруду, або письмову згоду його власника на проведення цих робіт.

У разі якщо право на будівництво об'єкта містобудування передано іншому замовнику або змінено будівельну організацію (підрядника), дозвіл на виконання будівельних робіт підлягає перереєстрації.

Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а  також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і за це передбачена відповідальність згідно чинного законодавства.

Залучення до вирішення цієї проблеми фахівців, які знають усі нюанси законодавства в даній сфері, дозволить значно заощадити час і ваші кошти.

Перед тим як Ви почнете займатися оформленням будівництва, у Вас на руках має бути наступний перелікдокументів:

  • Державний акт на право власності на земельну ділянку і його копія (документ, що підтверджує Ваше право власності на землю; якщо відбулася купівля-продаж, дарування, вступ у спадщину, то Акт обов'язково потрібно зареєструвати у відділі земельних ресурсів)
  • Копія паспорта;
  • Копія ідентифікаційного коду;
  • Індивідуальний або типовий проект Вашого будинку.

Дізнатись вартість
Top