Ліцензування посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Деякі особливості

Одним з найбільш затребуваних видів економічної діяльності, що підлягає ліцензуванню, сьогодні є посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Здійснювати цей вид діяльності  можуть як фізичні, так і юридичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку.

Серед видів економічної діяльності, згідно з КВЕД-2010, обов'язково повинні бути наступні пункти:

  • 78.10 Діяльність агентств працевлаштування.
  • 78.20 Діяльність агентств тимчасового працевлаштування.
  • 78.30 Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами.

Наступним етапом для отримання ліцензії для посередництва у працевлаштуванні за кордоном після державної реєстрації і вибору зазначених видів економічної діяльності як  основних є формування пакету документів для подання до органу ліцензування, а саме до Державної служби зайнятості. Даний фактор впливає як на терміни, так і на вартість  отримання послуги з ліцензування суб'єктів економічної діяльності, які виявили бажання надавати посередницькі послуги з працевлаштування за кордоном. Документи необхідно  не тільки зібрати, а й оформити відповідно до вимог чинного законодавства: подаються документи з нотаріально завіреним перекладом на українську мову. Правильно оформлені і  зібрані документи гарантують отримання ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном, а так само виключають необхідність подання до органу ліцензування для  повторного розгляду.

Слід приділити особливу увагу зовнішньоекономічному договору (контракту), що укладається з іноземним контрагентом. Юридично правильно складений ЗЕД договір, який  відповідає вимогам законодавства, є невід'ємною частиною пакету документів, які подаються до Державної служби зайнятості. Крім того, що він має бути викладений на двох  мовах, в ньому також слід зазначити пункти, які повністю розкривають правову діяльність контрагента, права, обов'язки, умови оплати, термін дії. Як показує практика, дані пункти  не є універсальними, а в більшості випадків залежать від конкретного виду діяльності. Типові ЗЕД договори можуть не відображати повноту діяльності і, як наслідок, бути не  прийнятими ліцензійною комісією. Тому в кожному випадку договір складається з урахуванням конкретної діяльності контрагента та чинного законодавства України.

Крім ЗЕД контракту необхідно надати типовий договір з найманим працівником, що відображає умови його подальшої роботи, перелік обов'язків і т.д. Цей документ зобов'язаний  повністю відповідати вимогам українського трудового законодавства.

Наступний документ, який необхідно надати, це документ, що підтверджує фактичну реєстрацію іноземного суб'єкта господарювання у країні місцезнаходження. Також  необхідний колективний договір, який укладено між профспілковою організацією (або її підрозділом) та іноземним роботодавцем, або довідка, завірена іноземним роботодавцем,  яка підтверджує, що будь-який договір подібного роду не укладався. Залежно від країни знаходження іноземного контрагента, документи, які надаються до органу ліцензування,  необхідно легалізувати відповідно до міжнародного законодавства. Йдеться про апостиль або  консульську легалізацію.

Якщо контрагентом є судновласник і планується працевлаштовувати українських моряків на його судна, необхідно буде додатково надати документи, що підтверджують право  власності або право користування суднами.

Юридична компанія "Lion's Mark" надасть Вам консультацію з отримання ліцензії для посередництва у працевлаштуванні за кордоном, з формування пакету документів, його  оформлення та подання до органу ліцензування.


Top