Відкриття інтернет-магазину

На сьогоднішній день продаж товарів і послуг в Інтернеті стає все популярнішим серед українських громадян. І це не дивно, адже інтернет-магазин вимагає куди менше витрат, ніж магазин реальний. Він не вимагає отримання дозвільної документації від державних органів, що, як правило, веде до втрати часу, грошей і нервів. Для нього не потрібно торгове приміщення, за яке необхідно платити оренду. На заміну приміщенню приходить сайт в мережі Інтернет, який буде свого роду віртуальної вітриною для Ваших товарів і послуг і дозволить ознайомитися з усією необхідною інформацією по них.

Разом з цим, з юридичної сторони питання існують свої нюанси, які слід враховувати майбутнім підприємцям.

Зауважимо, що в цілому, для відкриття інтернет-магазину достатньо зареєструвати суб'єкт підприємницької діяльності та отримати відповідні документи. Інтернет-магазин здійснює свою діяльність за тими ж принципами, що і магазин звичайний. Відповідно до законодавства України, можна відкрити інтернет-магазин як юридичній особі, так і фізичній особі підприємцю. Слід звернути увагу на можливість оподаткування за спрощеною системою, йдеться про єдиний податок. Важливим є також вибір видів економічної діяльності відповідно до КВЕД-2010, тому що інтернет-магазин може здійснювати лише ту діяльність, яка вказана у свідоцтві платника єдиного податку. Також, існує ймовірність, що реалізований товар може підлягати ліцензуванню, тоді необхідно звернутися в орган для отримання відповідної ліцензії.

Окремо слід приділити увагу і питанням оплати за товари та послуги. Здійснюватися розрахунок може тільки в гривні. Поряд з розрахунком готівкою безпосередньо при отриманні товару, сьогодні існує можливість безготівкових розрахунків шляхом зарахування грошей на розрахунковий рахунок продавця, відкритий у банку, оплати за допомогою платіжних карт або зарахуванням електронних грошей за допомогою платіжних систем он-лайн. До речі, з електронними грошима не все так гладко, тому що НБУ вважає за краще регулювати розрахункові операції, а питання функціонування багатьох платіжних систем в Україні досі не врегульовані. Не слід забувати і про звітність та ведення книги за Формою 10, завірену податковим інспектором.

Підводячи підсумки, зауважимо, що при створенні інтернет-магазину не потрібна реєстрація, обов'язкової реєстрації вимагає лише форма здійснення підприємницької діяльності. Найбільш правильним варіантом буде звернутися до професіоналів, які оформлять діяльність інтернет-магазину відповідно до вимог закону і мінімізують ваші ризики надалі, заощадять час, а так само нададуть консультацію з усіх питань, що стосуються діяльності інтернет-магазину в Україні. Фахівці Юридичної компанії "Lion's Mark" нададуть відповіді на всі питання документарного оформлення інтернет-магазину станом на поточний рік і підберуть види діяльності, які відповідають вашому інтернет-магазину.


Top